E-Posta: info@yenensigorta.com   -   Tel: (0224) 235 1540

Allianz’ ın en beğenilen poliçesidir. Çocuklar için yapılabilecek en iyi poliçedir. Sigortalı direkt olarak çocuktur.

Biz zaten hayattayken problem yok. Onlara bir şekilde bakabiliriz. Ama bizim yokluğumuzda karşısına kimlerin çıkıp, onun yaşamını nasıl etkileyeceğini bilemeyiz. En küçük bir yanlış seçim tüm hayatı etkiliyor. Bu yüzden çocuğunuzun bu poliçeye ihtiyacı var.

Büyüyen çocuk sigortasında; ebeveyn vefat ederse sonraki ay çocuk yetim maaşı almaya başlar. Bu olay ister 2. ay ister 15. ay olsun farketmez. Sadece bir ay ödenmişse bile yetim maaşı bağlanır. Poliçenin başlaması yeterlidir.

Yetim maaşı sigorta süresi bitinceye kadar (örneğin 25 yaşına kadar) devam etmektedir.

Bu kadarla bitmiyor; ayrıca yetim maaşı yanında sizin ödemeniz gereken primleri de Allianz, sizin yerinize ödemeye devam ediyor. Sizin yerinize primler yatırıldığı için çocuğunuzun hesabında üniversite yılları için para birikiyor. Bundan dolayı sigorta süresi sonunda ek olarak üniversiteye adım atarken toplu bir birikim veriyor.

Bu toplu birikimi çocuğunuz dilerse; 35 yaşına kadar maaş olarak alabiliyor.

Hiçbir şey olmadı diyelim ve tabi ki umarız olmaz; sigorta süresi sonunda çocuğunuz biriken parasını ister maaş şeklinde isterse toplu bir şekilde tamamını alır.

(Bu örnek poliçe yapılırken sigorta süresi sonunun 25 yaş olarak seçilmesi kriterine göre anlatılmıştır.Burada çocuğun alacağı aylık yetim maaşı ; ödenen prime, yaşa, cinsiyete ve sigorta süresine göre değişiklik göstermekte olup 1000 Lira civarındadır…)